ROK SZKOLNY 2013/2014
Wesołe zajęcia teatralne
w Operze Śląskiej

(zobacz więcej)
Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w "Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny".
Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem już wśród uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej. Uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki, wśród nich tytuł Laureata Konkursu, który uzyskała uczennica klasy
II A gimnazjum Victoria Werner, zajmując 1 miejsce w woj. śląskim i 1 w kraju.
W nagrodę pojedzie na Obóz Talentów.
Ponadto na wyróżnienie zasługują dyplomy za bardzo dobry wynik krajowy Natalii Lempart, Pauliny Toborek obie z klasy II C gimnazjum oraz Sebastiana Waidy, Dominiki Nurzyńskiej i Natalii Słowik.

7 marca 2014 r. klasy piąte rywalizowały w konkursie: "Znamy mity i legendy" przygotowanym przez polonistki: Sylwię Ordon i Ewę Gładyszewską.
Pytania o różnej skali trudności sprawdzały wiedzę uczniów z zakresu mitologii Greków i Rzymian oraz legend Warszawy, Krakowa, Gdańska i Śląska.
Konkurs zakończył się remisem mimo zaciekłej walki.

21 MARCA - 1 DZIEŃ WIOSNY
Tego dnia uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, ubrani na zielono i zaopatrzeni w transparenty, wesoło witali długo oczekiwaną wiosnę. Tańcem, wierszem i śpiewem zaklinali pogodę, by słońce i ciepło zagościło już na dłużej.

Uczennica kl. VIa Zosia Tyczka uroczyście odbierała zaświadczenie i tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii.
Została pierwszą laureatką w historii naszej szkoły wśród uczniów biorących udział w tym konkursie.
Sukces pozwolił zwolnić ją z pisania sprawdzianu po klasie szóstej.
Do konkursu przygotowały ją : Ewa Gładyszewska z j.polskiego i Krystyna Sekuła z historii.
Konkurs z okazji kanonizacji Jana Pawła II
Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji kanonizacji Jana Pawła II.
Konkurs zorganizowała Szkoła Podst. im. bł. Jana Pawła II. Konkurs składał się z dwóch części.
Pierwsza część to Turniej Papieski: W zawodach sportowych uczestniczyło 12 uczniów klas I-III Nasza szkoła zajęła zaszczytne II miejsce Druga część to konkurs poetycki pod hasłem „Rymy dla Jana Pawła II”.
Z naszej szkoły prace do konkursu zgłosiło 22 uczniów. Spośród nich 5 prac zostało nagrodzonych:
  • II miejsce – Patryk Pilarz kl. IV b
  • III miejsce – Kamil Bujoczek kl. V b
  • III miejsce – Jakub Tarnecki kl. V b
  • wyróżnienie – Julia Stemplowska V b
  • wyróżnienie – Jakub Dworzyński V b
  • Zdobywamy europejskie gwiazdki

W piątek 9 maja 2014 roku uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w Miejskim Konkursie "Zdobywamy europejskie gwiazdki", który odbył się z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.
    Po przejściu dwunastu etapów pytań dotyczących m.in.: instytucji Unii Europejskiej, Ojców zjednoczonej Europy, symboli i charakterystycznych budowli europejskich, uczennice: Dominika Nurzyńska, Agata Orwat i Paulina Toborek zdobyły maksymalną liczbę punktów i uplasowały się na pierwszym miejscu.
    Gratulujemy!
    Bieg po zielony liść

8 maja 2014 r. uczennice klasy II c Gimnazjum:
    - Natalia Lempart
    - Dominika Nurzyńska
    - Bernadeta Piontek
    zajęły II miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym pt.: "Bieg po zielony liść"
    W szkolnym konkursie poetyckim "Mój Bytom" zorganizowanym z okazji 760-lecia naszego miasta
    - I miejsce w klasach IV - VI zajął Rafał Jańczak-klasa 5 a
    - II miejsce - Oliwia Paczyna-6 a