ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" prowadzi fundacja BOŚ, pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahausen-Dudy.
Jest to już ósma edycja ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
W tym roku szkolnym do projektu przystąpiła klasa III a.
Przyjęliśmy nazwę "Wesoła gromada".
Pracujemy w trzech etapach podzielonych według pór roku tj. jesień, zima, wiosna, a w każdym etapie nauczyciel musi zrealizować ze swoim zespołem konkursowym 6 zadań.
Za nami już pierwsza część, w której to odbyły się prozdrowotne lekcje, konkursy klasowe oraz wystawa prac wykonanych przez uczniów pod hasłem:
"Zdrowo jem, więcej wiem.
Drugi etap przed nami.

Hej, hej! Właśnie zakończyliśmy realizację zimowej części projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" pod hasłem "Ostrożnie z cukrem i z solą."
Tym razem szukaliśmy sposobów na zastąpienie soli i cukru w naszej diecie.
Wspólnymi siłami zebraliśmy kolekcję przypraw i ziół, które warto stosować w naszej kuchni.
Próbowaliśmy zdrowych przekąsek.
Czytaliśmy etykiety na przyniesionych opakowaniach po żywności w poszukiwaniu soli i cukru.
Szukaliśmy przepisu na zdrowe słodycze i projektowaliśmy komiksy o warzywach i owocach i ich przewadze nad słodyczami.
Wszystkie opracowane przez nas materiały zamieœciliśmy na wystawce pt.
"Nie solimy, nie słodzimy! Wybieramy witaminy!",
która znajduje się na drugim piętrze w segmencie B.
Przed nami trzeci etap!