ZADANIA  SZKOŁY

1.   Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego ucznia poprzez wspieranie jego naturalnej aktywnosci i dazenia do poznania prawdy, dobra i piekna w swiecie, dzieki ciekawej ofercie edukacyjnej, rozwijaniu zainteresowan dziecka i rozbudzaniu jego pasji.

2.  Uczymy dziecie i mlodziez zyczliwosci i przyjaznych postaw wobec siebie poprzez wyrabianie umiejetnosci sluchania innych, poswiecania czasu innym, niesienie pomocy potrzebujacym.

3.  Doceniamy poczucie własnej wartosci i uzunajemy godonosc i honor kazdego człowieka za niepodwazalnš wartosc. Dotyczy to uczniow, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły, rodzicow.

4.  Dazymy do tego, by obowiazujacym jezykiem był poprawny, kulturalny jezyk polski pozbawiony wulgaryzmow. Prawdomownosc, szczerosc, partnerstwo- to podstawa budowania dobrej atmosfery i konstruktywnej wspolpracy.

5.  Wdrazamy uczniow do odpowiedzialnosci za własna nauke i osiagniecia.

6.  Dbamy o bezpieczenstwo wszystkich osob przebywajacych na terenie szkoly.

7.  Stwarzamy mozliwosci jak najlepszej wspołpracy z rodzicami poprzez zapewnienie warunkow zyczliwej, otwartej rozmowy i wspoldecydowania o dzialalnosci szkoły.