POWINNOSCI   WYCHOWAWCÓW   KLASOWYCH

1.   Wychowawca wydobywa z dziecka jego zasoby i towarzyszy mu w drodze wszechstronnego rozwoju osobowosci.

2.   Wspiera uczniów w uczeniu się, motywowaniu ich do ciekawosci poznawczej i ciagłego rozwoju, w pracy nad soba.

3.   Organizuje pole wymiany doswiadczeń wychowawczych (zebrania z rodzicami, spotkania, indywidualne kontakty).

4.   Urzymuje scisła współpracę z rodzicami, wspiera ich w procesie wychowawczym.

5.   Utrzymuje scisły kontakt z rodzicami uczniów majacych trudnosci w nauce i uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

6.   Czuwa nad postępami w nauce i frekwencjš uczniów, jest w stałym kontakcie z rodzicami, zna sytuacje pozaszkolne swojego ucznia.

7.   Zobowiazany jest do każdorazowego reagowania na dostrzeżone dobro i zło.

8.   Podejmuje systematyczne wysiłki zmierzajace do wytworzenia życzliwej i przyjaznej atmosfery w klasie.

9.   Daży do akceptacji każdego ucznia ich rodziców oraz innych nauczycieli w szkole.

10.   Uczestniczy we wszystkich sytuacjach ważnych dla klasy np. imprezach, w których biora udział wychowankowie.

11.   Współpracuje z pedagogiem, psychologiem, szkolna służba zdrowia i innymi pracownikami szkoły.

12.   Organizuje wszystkie wycieczki klasowe.

13.   Prowadzi prawidłowo i systematycznie dokumentację klasowa.

14.   Ustawicznie zbiera informacje od rodziców i uczniów o ich oczekiwaniach wobec szkoły.

15.   Dba o godnosć zawodowa.

16.   Opracowuje w oparciu o "Program wychowawczy szkoły" klasowy plan wychowawczy w porozumieniu z uczniami, nauczycielami przedmiotów i rodzicami.