SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA

Rok szkolny 2013/2014

W Mistrzostwach Bytomskich Szkół Podstawowych w Grach i Zabawach uczniowie klas II i III naszej szkoły zajęli I miejsce.

W regionalnym konkursie plastycznym "Z Bolkiem i Lolkiem dbam o ekologię" III miejsce zajęła uczennica klasy II b Julia Szewczyk

W konkursie "Mali styliści" uczeń klasy III a Antek Sołtys otrzymał nagrodę internautów. Wywiad z nagrodzonym uczniem emitowany był w programie "Dzień Dobry TVN"

"Alfik" Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny -2 miejsce w województwie zajęła uczennica klasy II b Kinga Ważyńska, 12 miejsce -Wiktoria Stachurska z klasy II a i Nadia Odziemek z klasy II b, 15 miejsce Mateusz Kołodziej z klasy III a, 16 miejsce Alicja Dziuk z klasy II b, 17 miejsce Oliwia Wlazlak z klasy III b, a 21 miejsce Amelia Szyszka z klasy III a.
Gratulujemy!
W szkolnych konkursach:
"Kartka dla nauczyciela"
  • I m - Sebastian Bożek z klasy II B
  • II m – Wiktoria Piórek klasa III a oraz Martyna Bała III a
  • III m – Mateusz Dąbrowski klasa II b i Oliwia Maruszak klasa II a

• "Szkolna maskotka – Miś"
  • I m – Paulina Kozłowska II a i Jakub Soberski I a
  • II m – Patryk Flor I a
  • III m – Filip Olszówka I a
  • Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach korekcyjnych prowadzonych w naszej szkole

oraz wyjeżdżają na zajęcia nauki pływania w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach.

Swoje aktorskie umiejętności wykorzystują w licznych przedstawieniach prezentowanych na terenie szkoły oraz pobliskich przedszkoli. Między innymi klasa II b i III A odwiedziła Przedszkole nr 15 z przedstawieniem "Cztery pory roku"

Uczniowie klas I – III uczestniczą również w uroczystościach szkolnych i klasowych oraz różnorodnych zajęciach :

Spotkanie ze Sznupkiem

"Mój przyjaciel Pies"
    Spotkanie z Mikołajem w Muzeum Górnośląskim
    Zajęcia warsztatowe w Kopalni Zabytkowej "GUIDO" oraz w Muzeum Górnictwa w Zabrzu:

Uroczystości klasowe

<

W XIX Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2014 I miejsce w kategorii A/M zdobył Jakub Szydło z klasy I a, który także zajął I miejsce w VII Śląskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Zjazdowym 2014 oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej
    W "I Miechowickim Turnieju Judo" Antek Sołtys z klasy III a zajął II miejsce.

WITAMY WIOSNĘ
    W dniu 24 kwietnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Niepubliczną Placówkę Oświatową EDUKOM.
    Konkurs miał formę pisemną dostosowaną do wieku uczestników i obejmował rozumienie tekstu słuchanego, słownictwo oraz krótkie teksty czytane.
    Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
  • klasy I (6-7 latki)
  • klasy II-III

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniałe wyniki:
  • Mateusz Kołodziej kl. III a – I miejsce
  • Mateusz Lipp kl. III a – wyróżnienie
  • Kinga Kuboszek kl. III a - wyróżnienie
  • Bogna Pisko kl. I a - wyróżnienie
  • Emilia Basiura kl. I a - wyróżnienie
  • Magdalena Wielbińska kl. I b - wyróżnienie\
  • Michał Głuchowski kl. I b - wyróżnienie
  • Konkurs z okazji kanonizacji Jana Pawła II
    Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji kanonizacji Jana Pawła II.
    Konkurs zorganizowała Szkoła Podst. im. bł. Jana Pawła II.
    Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część to Turniej Papieski:
    W zawodach sportowych uczestniczyło 12 uczniów klas I-III (po 2 dziewczynki i 2 chłopców z każdego rocznika), w sumie 12 osób. Przeprowadzono 5 konkurencji sprawnościowych:
  • przeciąganie liny
  • wyścigi na nartach czteroosobowych
  • slalom z prowadzeniem piłki nogą
  • slalom na deskorolce leżąc na brzuchu
  • konkurs strzałów nogą do celu
  • Nasza szkoła zajęła zaszczytne II miejsce
    Druga część to konkurs poetycki pod hasłem "Rymy dla Jana Pawła II".
    Z naszej szkoły prace do konkursu zgłosiło 22 uczniów.

PLANETARIUM
    5.05.2014r. do naszej szkoły zawitało "Planetarium - Bajkonur", w którym uczniowie klas I-III przenieśli się w Kosmos.
    Dzieci obejrzały seans słowno - muzyczny "Dzieci Pana Astronoma". Razem z głównymi bohaterami Teleskopkiem i Teleskopką wędrowali po niebie i Ziemi odsłaniając tajemnice Wszechświata. Poznali gwiazdozbiory i legendy o nich. Mogli zobaczyć z bliska Księżyc oraz zmiany jego kształtu na niebie. Zapewne na długo to ciekawe przeżycie pozostanie w ich pamięci.
    "Śpiewać każdy może".

W dniu 08.05.2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki dla klas I – III Szkoły Podstawowej pt. "Śpiewać każdy może".
    Z każdej klasy wystąpiły chętne dzieci i zaśpiewały ciekawe piosenki o dowolnej tematyce. Wszystkie dzieci zaprezentowały się bardzo ładnie. Jury w składzie: p. Grażyna Dyszy, p. Grażyna Habzik i p. Andrzej Grochowina, przyznało następują:ce miejsca:
  • I miejsce – trio z klasy II a,
  • II miejsce – trio z klasy I a,
  • III miejsce – trio z klasy II b
  • wyróżnienie dla uczennicy z klasy III b.
  • Nagrody dla występują:cych dzieci ufundowała Rada Rodziców z ZSO nr 11. Organizatorami konkursu były: p. Joanna Pokorska i p. Wioletta Niesler.
    W szkolnym konkursie poetyckim "Mój Bytom" zorganizowanym z okazji 760-lecia naszego miasta
    I miejsce w klasach I – III szkoły podstawowej zajęła Kinga Kuboszek z klasy III, a II miejsce z tej samej klasy - Oliwia Bilicka.
    Gratulujemy!
    W międzyświetlicowym konkursie plastycznym "10 lat Polski w Unii Europejskiej" nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
  • I miejsce – Michalina Jabłońska z klasy II a
  • III miejsce – Olivier Perdyła z klasy I a