PROJEKTY EKOLOGICZNE

Nasze gimnazjum reprezentowane przez p.E.Kędzierzawską nawiązało w II semestrze współpracę dydaktyczną ze
Śląską Wyższą Szkołą Zarządzania w Katowicach
w ramach której nasi gimnazjaliści będą brali udział w projekcie edukacyjnym o profilu ekologicznym.
Pierwsze zajęcia odbyły się 8 maja. W zajęciach laboratoryjnych i wykładach uczestniczyło 42 "młodych ekologów" z I i II klasy gimnazjum. Wśród nich byli również uczniowie zaangażowani w realizację projektu Comeniusa. Następne zajęcia odbędą się 27 maja i 5 czerwca.
Oto kilka zdjęć z pierwszego wyjazdu.

GRA ENERGETYCZNA FORTUM

Uczniowie klasy 2a gimnazjum wzięli udział w projekcie ekologicznym o nazwie GRA ENERGETYCZNA FORTUM. Dwugodzinne warsztaty "Rodzaje energii i ich wykorzystanie" prowadzone przez panią Martynę Niesler miały na celu przybliżyć gimnazjalistom problem segregacji odpadów i ochrony środowiska w ujęciu globalnym i lokalnym. Zgodnie z nazwą warsztatów zajęcia miały charakter zabawy. Najaktywniejsi zostali nagrodzeni i w najbliższym tygodniu wezmą udział w drugim etapie konkursowych zmagań.