P
L
A
N
L
E
K
C
J
I
   Menu :


DEBATA
Dbałość o planetę w wymiarze lokalnym, czyli co możemy zrobić dla najbliższego środowiska


7 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu odbyła się debata na temat
"Dbałość o planetę w wymiarze lokalnym, czyli co możemy zrobić dla najbliższego środowiska".
Wzięli w niej udział uczniowie z grupy projektowej Comeniusa oraz zaproszeni goście: Pani Halina Bieda - przedstawiciel samorządu gminy, Pan Piotr Kardasz- redaktor telewizyjnych programów przyrodniczych, Pan Lesław Lisiński - Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Rady Rodziców działających przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu. Wśród tematów, które zostały poruszone w trakcie debaty pojawiły się problemy związane:
 • z segregacją i wywożeniem śmieci,
 • kształtowanie świadomościi zachowań proekologicznych w każdym wieku,
 • rola szkoły w promowaniu mody na bycie EKO.
  W trakcie debaty uczestnicy mogli również obejrzeć prezentację przygotowaną przez Pana Piotra Kardasza i wysłuchać ciekawej opowieści na temat różnych gatunków roślin, które mają przyjazny wpływ na nasz biosystem.

 • Debata "Dbałość o planetę w wymiarze lokalnym, czyli co możemy zrobić dla najbliższego środowiska" to realizacja jednego z wielu punktów, które szkoła podjęła w ramach realizacji projektu partnerskiego Comeniusa
  LOOKING AFTER THE PLANET LOCALLY.  KOLEJNA DEBATA


  Kwiecień okazał się miesiącem debat, podczas których nasi uczniowie dyskutowali na tematy związane z ochroną środowiska i dbałością o najbliższe otoczenie. Tym razem uczniowie działający w projekcie Comenius byli gośćmi debat prowadzonych przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum, a mianowicie,Martę Radelli i Klaudię Korbel oraz Patryka Tararę i Borysa Urbańczyka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marcin Hałaś - redaktor lokalnej gazety Życie Bytomskie, Michał Bieda - radny, Jakub Wesołowski - organizator różnych akcji proekologicznych na terenie miasta, Teresa Bryś-Szczygieł - prezes Stowarzyszenia ZIELONA ZIEMIA z Radzionkowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmów z obu debat.

  DEBATA PATRYKA I BORYSA

  LOKALNY EKOROZWÓJ-PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NAS

  Powrót