Etap rejonowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 26 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole, odbył się Rejonowy Etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięły udział zwycięskie drużyny wyłonione na powiatowych etapach konkursu w sąsiednich miejscowościach. Tarnowskie Góry reprezentowały drużyny z Zendka. Przyjechały drużyny z Bytomia, Chorzowa i Siemianowic. Zawodnicy rywalizowali ze sobą rozwiązując test z zakresu przepisów drogowych, jeździli po sprawnościowym torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego, a także udzielali pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności, jednak w wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono najlepszych zawodników, którymi okazali się uczniowie z Zendka. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe. Zwycięskie drużyny z Zendka pojadą na wojewódzki etap turnieju do Kroczyc, reprezentując nasz rejon.