Osiagniecia szkoly

•   W ramach Rzadowego programu wspierania organów prowadzacych w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki na publicznych szkołach otrzymalismy dofinansowanie do monitoringu wizyjnego. Przeszkoleni pracownicy obsługi, którzy na bieżaco obserwuja dzięki monitorom sytuacje na terenach szkoly oraz po za nia. Program ten przyczynił sie do podniesienia bezpieczenstwa na terenie szkoly oraz daje mozliwosc unikniecia debastacji mienia szkolnego i elewacji budynku. .

•   Niespełna dwa lata temu sala gimnastyczna w naszej szkole została całkowicie odnowiona. Remoncie podlegał cały segment sportowy (segment A): wymieniono wszytkie okna, drzwi, parkiet, drabinki, ławeczki, wyremontowano: łazienki, szatnie, korytarz, i sale gimnastyczne, zakupiono nowy sprzęt sportowy: do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożna, do ćwiczeń gimnastycznych itp. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły chętnie uczęszczaja na lekcje wf i z przyjemnoscia ćwicza na nowej sali .

•   Dnia 10.XI.2006r. w naszej szkole otwarto pierwsza w Bytomiu pracownie języków obcych.Dzięki rodzicom uczniów z naszej szkoły, prezydentowi miasta, oraz starania dyrekcji szkoły nasi uczniowie będa moga korzystać z nowoczesnej i pięknej pracowni. Pracownia ta pomaga w nauce języków obcych: poprawia czynnoœć mówienia, słuchania tekstów na lekcji, ułatwia prace w grupiei pomaga nauczycielowi w sprawiedliwym ocenianiu uczniów.

•   Dnia x w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego, wybudowanego w czasie wakacji (2006r). Scieżka rowerowa ma 600 metrów długosci i 3 metry szerokosci. Miasteczko jest wyposażone w małe rondo, skrzyżowania i ostre zakręty, sš znaki informacyjne, zakazu i nakazu, oraz przejscia dla pieszych. Miasteczko rowerowe stało się bezpieczniejsza forma nauki jazdy na rowerze i poznawania znaków drogowych. Podczas uroczystoaci bytomscy radni podarowali dzieciom 6 rowerów do jeżdżenia po nowym miasteczku ruchu.