R E C Y K L I N G

"Wszystko o segregowaniu" - taki tytuł nosiła prezentacja przygotowana dla uczniów szkoły podstawowej przez Roksanę, Zuzię i Natalię, uczennice klasy drugiej gimnazjum, które już niedługo wyjadą do Budapesztu, aby wziąć udział w kolejnej wizycie w ramach projektu Comenius. Spotkanie z młodszymi kolegami i koleżankami było okazją, aby nie tylko przekazać ważne informacje na temat właściwej segregacji śmieci, ale również sprawdzić umiejętności dydaktyczne i komunikacyjne dziewcząt. "Bycie nauczycielem, to nie jest łatwy kawałek chleba…" - stwierdziły dziewczyny. Dla najbardziej zaangażowanych maluchów były przygotowane nagrody, czyli to, co dzieci lubią najbardziej - słodycze. Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się niedawno kolorowe pojemniki na szkło, plastik i puszki. Po takim przygotowaniu nasi najmłodsi na pewno nie będą mieli problemów z tym, co zrobić z niektórymi opakowaniami.