BUDAPESZT

W dniach 2.05.-1.06. grupa projektowa z ZSO nr 11 w Bytomiu wzięła udział w kolejnej wizycie w ramach programu Comenius. Tym razem była to szkoła Vasarhelyi Pal Kereskedelmi Szakkőzépiskola w Budapeszcie.
Zgodnie z założeniami projektu, którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej, mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy ekologicznej oczyszczalni, która mieści się na wyspie Csepel.
Wraz z partnerami z Włoch, Hiszpanii i Turcji sprzątaliśmy okolice szkoły i brzegi rzeki Dunaj, która płynie w jej pobliżu. Gospodarze zadbali również o to, abyśmy mogli zobaczyć w Budapeszcie miejsca ciekawe pod względem turystycznym. Na pewno w naszej pamięci zostanie wizyta w parlamencie, operze budapeszteńskiej oraz w malowniczo położonym miasteczku Szentendre.