BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna posiada w swoich zasobach kilka tysięcy książek. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są lektury szkole, literatura fachowa, książki przygodowe, historyczne, dla dzieci i młodzieży, płyty CD i DVD z programami komputerowymi i ekranizacjami lektur szkolnych. Nie zabraknie też encyklopedii, leksykonów, słowników oraz książek popularno-naukowych z różnych dziedzin nauki.
Do czytelni można przyjść w celu wyszukania potrzebnych informacji, poczytania w ciszy i spokoju książek i czasopism, skorzystania z księgozbioru podręcznego.
Bibliotek organizuje również różnego rodzaju konkursy czytelnicze, w których biorą udział chętni uczniowie. Przy organizacji tychże konkursów pani bibliotekarce chętnie pomagają uczniowie szkoły podstawowej. Dbają również o estetyczny wygląd biblioteki szkolnej uaktualniając gazetki tematyczne i okolicznościowe.
W bibliotece można również dostać nowości książkowe, o które biblioteka bardzo się stara.
W ostatnim czasie pomieszczenie biblioteki zmieniło swój wygląd. Jest teraz estetyczne i przytulne.